חיפושית הטבק טיפול – איך נפטרים מחיפושית הטבק

כיום יש לא מעט סוגים של חיפושית הטבק בכל רחבי הארץ פולשות לבתי גידול רבים וגורמות להרס רב. חיפושית הטבק הן מעין חרקים קטנים אשר מתמקמים על יבול חדש וצעיר במטרה למצוץ את השרף הכה חיוני להתפתחותו של הצמח. השרף עשיר בלא מעט ויטמינים ומינרלים חיוניים אשר מהווים חלק בלתי נפרד מגידולו הבריא והמוצלח של הצמח.  חיפושית הטבק אלה מגיעות בכמויות גדולות ומתרבות במהירות רבה מה שעלול לפגוע קשות בבתי גידול בכל סדר גודל. על מנת להתמודד נכון עם כנימות, חשוב להכיר כמה נקודות חשובות שיסייעו לכם בהתמודדות מיטבית. אך עוד טרם נעסוק בכלל השיטות היעילות ביותר להתמודדות עם חיפושית הטבק לצמיתות, חשוב להכיר כמה נקודות חשובות אודות אופיין ודרכי פעולתן.

חיפושית הטבק הדברה – חיפושית הטבק יכולות להרוס יבול רב

חיפושית הטבק הקטנות בוחרות את מקום מושבם דווקא בגידולים הצעירים ביותר שיוכלו להפיק עבורם כמה שיותר שרף למציצה. הן מתמקמות בצמוד לגבעול ולעיתים אף חודרות לחלקיו הפנימיים במטרה להגיע לכלל המזון שהן צריכות. יש מגוון עשיר של סוגי חיפושית הטבק שועות אך באופן כללי חיפושית הטבק במיטה השכיחות ביותר בישראל עוסקות בעיקר במציצת שרף הייבול, כך שההבדלים בין המינים והסוגים השונים לא צריכים לעניין אתכם. באשר לדרכי ההתמודדות עם חיפושית הטבק אלה, חשוב להבין כי התמודדות אישית ללא סיועו של מדביר חרקים מקצועי ומסומך, יכולה לעבוד בצורה טובה ואף מרשימה, אך לא תצליח למגר את התופעה לצמיתות. כלומר, התמודדות אישית עם חיפושית הטבק בשלל דרכים שנציג מטה, יסייעו להשמדתן באופן נקודתי וזמני, אך לא ימנעו מחיפושית הטבק נוספות להגיע בשנית תוך זמן קצר.

שיטות שונות להתמודדות עצמית ופיזית עם חיפושית הטבק

בין כלל אפשרויות דרכי הדברת חיפושית הטבק ללא סיועו של מדביר מקצועי תוכלו למצוא את השיטה הפיזית שמצריכה מכם לעטות כפפות ולהתחיל להוציא באופן ידני את כל חיפושית הטבק שאתם מזהים ביבול שלכם. במידה ומדובר בחצר קטנה בעלת כמה וכמה צמחים בודדים, תוכלו לבחור בשיטה זו אך במידה ומדובר בבתי גידול גדולים, אפשרות זו כלל אינה רלוונטית. אפשרות נוספת להתמודדות עם הליך הדברת חיפושית הטבק היא לעשות שימוש בזרם מים בלחץ גבוהה. מים בלחץ גבוהה יצליחו לנקות את כל הצימחייה מפני חדירתן של כנימות. אך יש לשים לב כי הצמחייה מספיק חזקה בכדי לעמוד בזרם מים בלחץ גבוהה. אנשים רבים שלא בודקים היטב זאת טרם תחילת הליך הדברת חיפושית הטבק בלחץ מים, מגלים עד מהרה שהמים גורמים להרס רב עוד יותר מהרס חיפושית הטבק לכלל הצימחייה.

הטורפים הטבעיים – הכירו את החיפושית שתשמח לטרוף עבורכם את כל הכנימות

הדברת חיפושית הטבק טבעית אינה חייבת לכלול חומרי הדברה של ממש. פרת משה רבינו היא אחת מן החיפושיות שטורפות את הכנימות. אפשרות טבעית זו תסייע לכם להתמודדות מיטבית ומלאה עם בעיית חיפושית הטבק בצמחייה. כל שאתם צריכים לעשות זה לפזר פרת משה רבנו בקרב הצימחייה שלכם ולהמתין עד ניקוי מלא של כל חיפושית הטבק השונות. אך גם אפשרות זו מתאימה בעיקר למקומות בהם יש צימחייה דלה ולא לבתי גידול גדולים במיוחד. כלל האפשרויות הללו ועוד רבות נוספות מאפשרות לאנשים פרטיים להגן על צמחיית ביתם מםני הכנימות, אך לא בהכרח יצליחו למגר את התופעה כליל לצמיתות. לא אחת קורה כי לאחר בחירה באחת מן האפשרויות לעיל, מתגלות עוד לא מעט חיפושית הטבק חדשות שהופיעו זמן קצר לאחר סיום הליך הדברתן.

הדברת חיפושית הטבק – מיגור חדירתן של חיפושית הטבק ליבול שלכם לתקופת זמן ממושכת

לכן, אם אתם מעוניינים ליהנות ממיגור מלא של חיפושית הטבק ביבול שלכם, חשוב להכיר את דרכי ההתמודדות בהם בוחרים מדבירים מקצועיים ומיומנים  ריסוס נגד חיפושית הטבק אשר נעשה על ידי מדביר מורשה יאפשר לכם להיות סמוכים ובטוחים כי חיפושית הטבק לא ישובו ליבול שלכם זמן רב לאחר מכן. אז רגע לפני שאתם ממהרים להזמין מדביר מקצועי ומיומן, חשוב להכיר את השיטות השונות של המדבירים להליך הדברת חיפושית הטבק וכן את כלל חומרי הדברה בהם עושים שימוש.

הדברה ביולוגית חיפושיות הטבק – שיטות ההדברה השונות – ריסוס טבעי נגד כנימות

עם עליית המודעות לחשיבות הרבה לכל נושא השמירה על איכות הסביבה, חלו לא מעט שינויים משמעותיים בעולם ההדברות. עד לפני מספר שנים בודדות רוב כלל ההדברות כללו בעיקר חומרים כימיים ורעילים במיוחד שזיהמו מאוד את הסביבה. מעבר לזיהום הסביבה, חומרי הדברה נגד חיפושית הטבק בפרט וכלל החרקים והמזיקים בכלל שכללו חומרים כימיים, החומרים הללו פגעו רבות בבריאותם של בני האדם שהיו חשופים אליהם זמן ממושך. ממחקרים רבים בכל רחבי העולם עולה כי חומרי הדברת חיפושית הטבק וכלל חרקים שכוללים חומרים כימיים גורמים למחלות קשות ומסוכנות. לכן, אנשים רבים כיום בוחרים דווקא חומרי הדברה ירוקים וטבעיים.

הדברת חיפושית הטבק בחדר שינה – הכירו את כל היתרונות של הריסוס הטבעי נגד כנימות

איך להיפטר מחיפושית הטבק ? בין כלל היתרונות המשמעותיים של ריסוס נגד חיפושית הטבק העשוי מחומרים טבעיים בלבד ניתן למצוא את השמירה על בעלי החיים באזור. ריסוס נגד חיפושית הטבק אשר נעשה מחומרים רעילים ומסוכנים, פוגעים בבריאותם של לא מעט בעלי חיים באזור. כלומר, במידה ויש לכם חיית מחמד בדירה, במידה והיא תבוא במגע עם אזורי ריסוס נגד חיפושית הטבק מחומרים כימיים, היא עלולה להיפגע מכך קשות ואף למצוא את מותה. נוסף על כך, ריסוס נגד חיפושית הטבק שאינו טבעי בחללים סגורים מחייב את הגרים באזור לפנות את הדירה או המבנה במטרה לאפשר לכלל הריחות החזקים והרעלים להתאוורר. לעומת זאת, ריסוס טבעי נגד חיפושית הטבק אינו מצריך יציאה מהמבנה לרגע אחד בלבד.

הדברה ביולוגית חיפושית הטבק – מדביר מקצועי מכיר היטב את כלל השיטות וחומרי ההדברה הטובים ביותר

לכן, אם גם אתם רוצים ליהנות מכלל היתרונות של שיטות הדברה יעילות וטובות נגד כנימות, חשוב לדעת לבחור נכון מדביר מורשה ומקצועי אשר מכיר היטב את כלל השיטות וחומרי ההדברה כך שהוא יוכל לסייע לכם למגר את התופעה לצמיתות. אנשים רבים לא מודעים לחשיבות הבחירה במדביר מקצועי מה שפעמים רבות גורם להם לבחור באופן שרירותי במדביר שאינו מספיק מקצועי ומיומן, שבוחר הדברות נגד חיפושית הטבק שאינן טבעיות ואף פוגע ביבול ובעלי חיים רבים על הדרך.

החיפושית הטבק טיפול – אל לכם להקל ראש בבחירת המדביר – בחירה נכונה תסייע להדברת חיפושית הטבק לצמיתות

לכן, אל לכם להקל ראש בבחירת המדביר שלכם. בכמה צעדים פשוטים תוכלו לבחור מדביר מקצועי ומנוסה שידע לבחור עבורכם את השיטות הטובות ביותר וכמובן גם את חומרי ההדברה הטבעיים ביותר. הצעד הראשון כולל יצירת רשימה בת כמה וכמה מדבירים שונים בקרבת מקום המגורים שלכם. איתור כמה שיותר מדבירים יסייע לכם לערוך פעולות השוואה וסינון בין כלל האפשרויות.

בשלב השני, חשוב לקרוא כמה שיותר חוות דעת חיוביות וממליצות אודות המדבירים השונים ברשימה שלכם. בעידן האינטרנטי לא תידרשו להשקיע יותר מכמה דקות בודדות עבור קריאת חוות דעת והמלצות לכל מדביר. השאירו ברשימה אך ורק את המדבירים המומלצים ביותר ועברו לשלב השלישי. בשלב זה צרו קשר עם כלל המדבירים המובילים, וודאו כי הם אכן מקצועיים בהליך הדברת חיפושית הטבק וריסוס טבעי נגד חיפושית הטבק וקבלו הצעת מחיר. לאחר קבלת כמה הצעות מחיר תכירו את המחיר הממוצע וכך תוכלו לבחור את המדביר הטוב ביותר תמורת המחיר ההוגן ביותר.

מלכודת חיפושית הטבק
מלכודת פרומון חיפושית הטבק