לא מעט אנשים כיום נדרשים לשירותי הדברות על מנת להצליח למגר את חדירתם של מזיקים וחרקיםשונים לדירתכם. חשוב להדגיש ולומר כי ישנם מגוון סוגים של הדברות שונות המתאימות לכל צורך. ישנן הדברות המתאימות להתמודדות עם ג'וקים, אחרות המיועדות להדברת נמלים ואף למניעת חדירתם של עכברים וחולדות למחילות שונות בדירה. כך או כך חשוב לדעת להתאים נכון את סוג ההדברה לצורך הנקודתי שלכם על מנת ליהנות ממירב היתרונות והתוצאות הטובות ביותר. התאמה נכונה תבטיח לכם התמודדות יעילה עם הבעיה לתקופה ממושכת ואילו בחירה שאינה מספיק מדוייקת עלולה לגרום למיגור התופעה לתקופה קצרה בלבד. לכן, לפני שאתם בוחרים את המדביר הטוב ביותר עבורכם, חשוב שתכירו את אפשרויות ההדברה הקיימות לרשותכם, הדברה כימית והדברה ביולוגית.

הדברה כימית – ההדברה השכיחה ביותר מזה שנים ארוכות

 

האפשרות הראשונה והשכיחה מזה שנים רבות היא אפשרות הדברה כימית. הדברה כימית לעומת הדברה ביולוגית, כוללת חומרים רעילים ומסוכנים אשר אמנם מצליחים להדביר מצויין את כל החרקים והמזיקים השונים, אך גם פוגעים לא מעט באיכות הסביבה. עד לפני מספר שנים בודדות הדברה כימית הייתה האפשרות הבלעדית והטובה ביותר להדברת כלל המזיקים השונים. אך בשנים האחרונות, עם עליית המודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה, התחילו לייצר הדברה חדשה, הדברה ביולוגית. אך עוד טרם נעסוק בהדברה הביולוגית ובהבדלים בינה לבין חומרי הדברה כימית, חשוב לדעת כי בשנים האחרונות ישנם לא מעט מחקרים שמוכיחים שאנשים ששהו זמן ממושך בקרבת חומרי הדברה כימיים פיתחו מחלות קשות. אז מעבר לפגיעה באיכות הסביבה, רבים טוענים כיום כי בחירה בהדברה כימית מסכנת את בריאות הגרים בדירה המודברת.

 

הדברה ביולוגית – הדברה חדשנית וידידותית לסביבה

 

האפשרות השניה שפותחה בשנים האחרונות היא אפשרות הדברה ביולוגית. הדברה ביולוגית כוללת בעיקר חומרים טבעיים במטרה להשלים את פעולת ההדברה ללא כל פגיעה באיכות הסביבה. יש להדגיש ולומר כי כיום יש חומרי הדברה ביולוגיים איכותיים במיוחד שיצליחו לספק תוצאות דומות לתוצאות ההדברה הכימית. הבוחרים לשמור על איכות הסביבה וכמובן על בריאות הגרים בדירה המודברת אינם מתפשרים על איכות תוצאות ההדברה כלל. הדברה שנעשית על ידי איש מקצוע מוסמך בצורה נכונה ובהתאמה מלאה למקרה הנקודתי, תאפשר מיגור של חדירת החרקים או המזיקים השונים לצמיתות.

 

הדברת ג'וקים – אחת ההדברות המבוקשות ביותר

 

כפי שציינו מעלה, לא מעט אנשים בוחרים להסתייע בשירותו של מדביר מקצועי במטרה לטהר את דירתם מפני כל מזיק או חרק סורר שחודר באופן קבוע לחללים הפנימיים בדירה. במידה וגם אתם מעוניינים בשירותי הדברה, כדאי שתכירו את שירותי ההדברה השכיחים ביותר. רוב ככל ההזמנות להדברה מוזמנות על ידי אנשים המעוניינים למנוע את חדירתם של הג'וקים לדירתם. בימי הקיץ החמים לא מעט מקקים מסתובבים באזורים מיושבים ולא אחת נכנסים לדירות מגורים. במידה ואתם גרים בקומת קרקע הבעיה כפולה ומכופלת וקיים סיכוי סביר שתיתקלו בג'וקים בפנים דירתכם פעמים רבות. לכן, חשוב לדעת כי כיום יש אפשרות של הדברה כימית וכן של הדברה ביולוגית נגד ג'וקים.

 

הדברת נמלים – הדרך הטובה ביותר לפתור את הבעיה מהשורש

 

נוסף על הדברת הג'וקים המבוקשת, לא מעטים האנשים שבוחרים להזמין שירותי הדברה במטרה למנוע את כניסתם של הנמלים לביתם. גם הנמלים חודרות לדירות מגורים לרוב בימי הקיץ החמים במטרה לקחת אוכל. חשוב לדעת כי הדברה נקודתית על הנמלים לא תמיד תעזור ובמקרים רבים נמלים נוספות יחזרו מספר ימים או אף שעות לאחר הריסוס. במקום מושבם של הנמלים יש מלכה אחת שבלעדיה, הנמלים יפסיקו לשהות בסמוך לחלל דירתכם. לכן, כיום ישנן דרכים מיוחדות לגרום להרג של המלכה ובכך להתגבר על כל הבעיה מהשורש. אחת האפשרויות הטובות ביותר היא ג'ל מיוחד אשר נראה לנמלים כמעין אוכל.

 

הן מרימות אותו מריצפת דירתכם וממהרות להגיש למלכה את האוכל החדש שמצאו. המלכה אוכלת מהג'ל ללא ידיעה כי הוא מכיל חומרים רעילים. לאחר מותה של המלכה, כל מושבת הנמלים מתפזרת וחודלת מלהתקיים, ובכך ניתן למגר לצמיתות את הנמלים מדירתכם.

 

הדברת עכברים – חשוב לעשות שימוש בהדברה כימית או ביולוגית

 

הדברה נוספת שאמנם אינה שכיחה במיוחד, אך מיוחדת מאוד היא הדברת עכברים. ישנן לא מעט שיטות מגוונות להצליח להדביר עכברים בצורה מוצלחת ויעילה כאשר השיטה המוכרת ביותר היא הצבת מלכודות. אכן ישנם סוגים רבים של מלכודות שיוכלו לסייע להתמודדות מיטבית עם העכברים הסוררים בדירתכם, אך לא תמיד זאת תהיה הדרך הטובה ביותר להתגבר עליהם. ישנן מלכודות דבק, מלכודות חשמל או אף פיתיונות רעילים. כלל השיטות יצליחו לתפוס או להרוג עכבר אחד, אך במידה והבעיה יסודית וכוללת כמה עכברים, חשוב להכיר את השיטה המוצלחת ביותר להתמודדות נכונה.

 

הדברה כימית או ביולוגית יאפשרו את הוצאת העברים מהמחילות היישר למלכודות

 

ראשית חשוב להבין כי במידה ומדובר בבעיה נרחבת, קיים סיכוי סביר שהעכברים הספיקו להמליט גורים במחילות שונות בדירה שלכם. גורי העכברים אינם יוצאים מהמחילות כלל והוריהם דואגים להם לכל מזונם. במידה ותציבו מלכודות לתפיסת או אף הרג העכברים בדירתכם, גוריהם פשוט ימותו מרעב בתוך מחילות הדירה מה שיגרום לריחות לא נעימים והפצת לא מעט חיידקים. במקרה זה אין מנוס מהזמנת שירות פינוי פגרים על ידי מדביר מקצועי ומנוסה. האפשרות הטובה יותר להתמודד עם הבעיה היא על ידי ריסוס הדברה כימית או הדברה ביולוגית. ריסוס זה יגרום לכל העכברים לצאת ממחילותיהם, לרבות גורי העכברים, הישר למלכודות המוצבות בקרבת מקום. כך ניתן יהיה למנוע את מותם של העכברים במחילות הדירה, מה שיחייב שירותי חילוץ מקצועיים.

 

יתרונות הדברה ביולוגית על פני הדברה כימית

 

הדברה ביולוגית נחשבת בעלת יתרונות רבים בהשוואה להדברה כימית שהייתה שכיחה במיוחד עד לפני מספר שנים בודדות. אחד היתרונות הגדולים ביותר של הדברה ביולוגית הוא העובדה כי היא עשויה מחומרים טבעיים ובכך מונעת לא מעט זיהום אוויר ושומרת על איכות הסביבה. אך את יתרון זה כבר ציינו לעיל, קיים יתרון נוסף ומשמעותי במיוחד אשר וודאי יגרום גם לכם לבחור הדברה ביולוגית. הדברה כימית מחייבת את בעלי הדירה להשאיר אותה ריקה מספר ימים לאחר מועד הריסוס. ריסוס כימי משאיר ריחות לא נעימים וכמובן לא מעט רעלים בדירה מה שמחייב את הגרים בה למצוא מקום אחר לכמה ימים. לעומת זאת, הדברה ביולוגית אינה כוללת ריחות כלל וניתן לרסס בעוד הבית מלא. אין כל צורך לתת לבית להתאוורר מהריחות ומהרעלים, מה שמהווה יתרון בלתי מבוטל בהשוואה לאפשרות הדברה כימית.

 

בחרו נכון מדביר מקצועי ומוסמך שעושה שימוש בהדברה ביולוגית

 

כל שנותר לכם לעשות זה לבחור נכון מדביר מקצועי ומיומן אשר מכיר לעומק הדברה ביולוגית וכימית וכמובן, את היתרונות והחסרונות של הדברה כימית וביולוגית. השלב הראשון בהליך בחירת מדביר מקצועי ומיומן הוא לאתר כמה שיותר מדבירים בקרבת מקום המגורים שלכם. לאחר יצירת רשימה מסודרת, ניתן לעבור לשלב השני, שלב הסינונים. בשלב זה כל שתצטרכו לעשות זה לפתוח את המחשב ולאתר כמה שיותר חוות דעת מאנשים ששכרו את שירותי המועמדים ברשימה שלכם. השאירו ברשימה רק את המדבירים שקיבלו כמות גבוהה של המלצות וחוות דעת חיוביות. בשלב האחרון, צרו קשר וערכו השוואת מחירים.

 

הדברה כימית הגדרה
הדברה כימית וביולוגית יתרונות וחסרונות
הדברה כימית יתרונות וחסרונות
מהי הדברה כימית
הדברה כימית סיכום
הדברה כימית בחקלאות
הדברה ביולוגית הדברה כימית
הדברה כימית מה זה
הדברה כימית חסרונות
מה ההבדל בין הדברה כימית והדברה ביולוגית