כיום יש לא מעט סוגים של כנימות בכל רחבי הארץ פולשות לבתי גידול רבים וגורמות להרס רב. כנימות הן מעין חרקים קטנים אשר מתמקמים על יבול חדש וצעיר במטרה למצוץ את השרף הכה חיוני להתפתחותו של הצמח. השרף עשיר בלא מעט ויטמינים ומינרלים חיוניים אשר מהווים חלק בלתי נפרד מגידולו הבריא והמוצלח של הצמח.  כנימות אלה מגיעות בכמויות גדולות ומתרבות במהירות רבה מה שעלול לפגוע קשות בבתי גידול בכל סדר גודל. על מנת להתמודד נכון עם כנימות, חשוב להכיר כמה נקודות חשובות שיסייעו לכם בהתמודדות מיטבית. אך עוד טרם נעסוק בכלל השיטות היעילות ביותר להתמודדות עם הכנימות לצמיתות, חשוב להכיר כמה נקודות חשובות אודות אופיין ודרכי פעולתן.

הכנימות יכולות להרוס יבול רב

הכנימות הקטנות בוחרות את מקום מושבם דווקא בגידולים הצעירים ביותר שיוכלו להפיק עבורם כמה שיותר שרף למציצה. הן מתמקמות בצמוד לגבעול ולעיתים אף חודרות לחלקיו הפנימיים במטרה להגיע לכלל המזון שהן צריכות. יש מגוון עשיר של סוגי כנימות שועות אך באופן כללי הכנימות השכיחות ביותר בישראל עוסקות בעיקר במציצת שרף הייבול, כך שההבדלים בין המינים והסוגים השונים לא צריכים לעניין אתכם. באשר לדרכי ההתמודדות עם כנימות אלה, חשוב להבין כי התמודדות אישית ללא סיועו של מדביר חרקים מקצועי ומסומך, יכולה לעבוד בצורה טובה ואף מרשימה, אך לא תצליח למגר את התופעה לצמיתות. כלומר, התמודדות אישית עם כנימות בשלל דרכים שנציג מטה, יסייעו להשמדתן באופן נקודתי וזמני, אך לא ימנעו מכנימות נוספות להגיע בשנית תוך זמן קצר.

שיטות שונות להתמודדות עצמית ופיזית עם הכנימות

בין כלל אפשרויות דרכי הדברת כנימות ללא סיועו של מדביר מקצועי תוכלו למצוא את השיטה הפיזית שמצריכה מכם לעטות כפפות ולהתחיל להוציא באופן ידני את כל הכנימות שאתם מזהים ביבול שלכם. במידה ומדובר בחצר קטנה בעלת כמה וכמה צמחים בודדים, תוכלו לבחור בשיטה זו אך במידה ומדובר בבתי גידול גדולים, אפשרות זו כלל אינה רלוונטית. אפשרות נוספת להתמודדות עם הליך הדברת כנימות היא לעשות שימוש בזרם מים בלחץ גבוהה. מים בלחץ גבוהה יצליחו לנקות את כל הצימחייה מפני חדירתן של כנימות. אך יש לשים לב כי הצמחייה מספיק חזקה בכדי לעמוד בזרם מים בלחץ גבוהה. אנשים רבים שלא בודקים היטב זאת טרם תחילת הליך הדברת כנימות בלחץ מים, מגלים עד מהרה שהמים גורמים להרס רב עוד יותר מהרס הכנימות לכלל הצימחייה.

הטורפים הטבעיים – הכירו את החיפושית שתשמח לטרוף עבורכם את כל הכנימות

הדברת כנימות טבעית אינה חייבת לכלול חומרי הדברה של ממש. פרת משה רבינו היא אחת מן החיפושיות שטורפות את הכנימות. אפשרות טבעית זו תסייע לכם להתמודדות מיטבית ומלאה עם בעיית הכנימות בצמחייה. כל שאתם צריכים לעשות זה לפזר פרת משה רבנו בקרב הצימחייה שלכם ולהמתין עד ניקוי מלא של כל הכנימות השונות. אך גם אפשרות זו מתאימה בעיקר למקומות בהם יש צימחייה דלה ולא לבתי גידול גדולים במיוחד. כלל האפשרויות הללו ועוד רבות נוספות מאפשרות לאנשים פרטיים להגן על צמחיית ביתם מםני הכנימות, אך לא בהכרח יצליחו למגר את התופעה כליל לצמיתות. לא אחת קורה כי לאחר בחירה באחת מן האפשרויות לעיל, מתגלות עוד לא מעט כנימות חדשות שהופיעו זמן קצר לאחר סיום הליך הדברתן.

מיגור חדירתן של כנימות ליבול שלכם לתקופת זמן ממושכת

לכן, אם אתם מעוניינים ליהנות ממיגור מלא של הכנימות ביבול שלכם, חשוב להכיר את דרכי ההתמודדות בהם בוחרים מדבירים מקצועיים ומיומנים  ריסוס נגד כנימות אשר נעשה על ידי מדביר מורשה יאפשר לכם להיות סמוכים ובטוחים כי הכנימות לא ישובו ליבול שלכם זמן רב לאחר מכן. אז רגע לפני שאתם ממהרים להזמין מדביר מקצועי ומיומן, חשוב להכיר את השיטות השונות של המדבירים להליך הדברת כנימות וכן את כלל חומרי הדברה בהם עושים שימוש.

שיטות ההדברה השונות – ריסוס טבעי נגד כנימות

עם עליית המודעות לחשיבות הרבה לכל נושא השמירה על איכות הסביבה, חלו לא מעט שינויים משמעותיים בעולם ההדברות. עד לפני מספר שנים בודדות רוב כלל ההדברות כללו בעיקר חומרים כימיים ורעילים במיוחד שזיהמו מאוד את הסביבה. מעבר לזיהום הסביבה, חומרי הדברה נגד כנימות בפרט וכלל החרקים והמזיקים בכלל שכללו חומרים כימיים, החומרים הללו פגעו רבות בבריאותם של בני האדם שהיו חשופים אליהם זמן ממושך. ממחקרים רבים בכל רחבי העולם עולה כי חומרי הדברת כנימות וכלל חרקים שכוללים חומרים כימיים גורמים למחלות קשות ומסוכנות. לכן, אנשים רבים כיום בוחרים דווקא חומרי הדברה ירוקים וטבעיים.

הכירו את כל היתרונות של הריסוס הטבעי נגד כנימות

בין כלל היתרונות המשמעותיים של ריסוס נגד כנימות העשוי מחומרים טבעיים בלבד ניתן למצוא את השמירה על בעלי החיים באזור. ריסוס נגד כנימות אשר נעשה מחומרים רעילים ומסוכנים, פוגעים בבריאותם של לא מעט בעלי חיים באזור. כלומר, במידה ויש לכם חיית מחמד בדירה, במידה והיא תבוא במגע עם אזורי ריסוס נגד כנימות מחומרים כימיים, היא עלולה להיפגע מכך קשות ואף למצוא את מותה. נוסף על כך, ריסוס נגד כנימות שאינו טבעי בחללים סגורים מחייב את הגרים באזור לפנות את הדירה או המבנה במטרה לאפשר לכלל הריחות החזקים והרעלים להתאוורר. לעומת זאת, ריסוס טבעי נגד כנימות אינו מצריך יציאה מהמבנה לרגע אחד בלבד.

מדביר מקצועי מכיר היטב את כלל השיטות וחומרי ההדברה הטובים ביותר

לכן, אם גם אתם רוצים ליהנות מכלל היתרונות של שיטות הדברה יעילות וטובות נגד כנימות, חשוב לדעת לבחור נכון מדביר מורשה ומקצועי אשר מכיר היטב את כלל השיטות וחומרי ההדברה כך שהוא יוכל לסייע לכם למגר את התופעה לצמיתות. אנשים רבים לא מודעים לחשיבות הבחירה במדביר מקצועי מה שפעמים רבות גורם להם לבחור באופן שרירותי במדביר שאינו מספיק מקצועי ומיומן, שבוחר הדברות נגד כנימות שאינן טבעיות ואף פוגע ביבול ובעלי חיים רבים על הדרך.

אל לכם להקל ראש בבחירת המדביר – בחירה נכונה תסייע להדברת כנימות לצמיתות

לכן, אל לכם להקל ראש בבחירת המדביר שלכם. בכמה צעדים פשוטים תוכלו לבחור מדביר מקצועי ומנוסה שידע לבחור עבורכם את השיטות הטובות ביותר וכמובן גם את חומרי ההדברה הטבעיים ביותר. הצעד הראשון כולל יצירת רשימה בת כמה וכמה מדבירים שונים בקרבת מקום המגורים שלכם. איתור כמה שיותר מדבירים יסייע לכם לערוך פעולות השוואה וסינון בין כלל האפשרויות.

 

בשלב השני, חשוב לקרוא כמה שיותר חוות דעת חיוביות וממליצות אודות המדבירים השונים ברשימה שלכם. בעידן האינטרנטי לא תידרשו להשקיע יותר מכמה דקות בודדות עבור קריאת חוות דעת והמלצות לכל מדביר. השאירו ברשימה אך ורק את המדבירים המומלצים ביותר ועברו לשלב השלישי. בשלב זה צרו קשר עם כלל המדבירים המובילים, וודאו כי הם אכן מקצועיים בהליך הדברת כנימות וריסוס טבעי נגד כנימות וקבלו הצעת מחיר. לאחר קבלת כמה הצעות מחיר תכירו את המחיר הממוצע וכך תוכלו לבחור את המדביר הטוב ביותר תמורת המחיר ההוגן ביותר.