אנשים רבים נאלצים להתמודד עם חדירתם של חרקים ומזיקים רבים לפנים דירתם. על מנת להצליח למגר את התופעה, קיימים שירותי הדברות לכל סוגי החרקים והמזיקים השונים על מנת לאפשר את הרחקתם מהדירה לצמיתות. מדבירים מקצועיים מגיעים מצויידים בידע מקצועי וכמובן בלא מעט תכשירים, ריסוסים, אבכות או מלכודות מתקדמות במטרה לשים קץ לחידרת המפריעים לדירה שלכם. לא מעט אנשים תוהים לעצמם מדוע קיים צורך להזעיק מדביר מקצועי ומיומן שיגבה תשלום של מאות שקלים עבור עבודתו אם יש מגוון רחב של חומרי הדברה לכל המזיקים והחרקים בכל סופר.

למה להזעיק מדביר מקצועי כשניתן לרכוש חומרי הדברה בכל סופר?

לכן, לפני שנעסוק בשירותי ההדברות השכיחים ביותר, בחומרי ההדברה הקיימים כיום בהשוואה לחומרי ההדברה מן העבר וכן על הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חדירת חרקים ומזיקים לדירה לתקופת זמן ממושכת, חשוב להדגיש כמה הבדלים חשובים בין חומרי ההדברה שנמכרים בכל סופר לבין הזמנתו של מדביר מקצועי. ההבדל הראשון והמשמעותי ביותר הוא תקופת פעילותה של ההדברה. הדברת חרקים ומזיקים על ידי חומרי הדברה בסופר אכן תעשה את עבודתה ותצליח לקטול את רוב המזיקים השונים. אך קטילה זו לא תחזיק מעמד לתקופת זמן ארוכה ולעיתים חרקים נוספים יחדרו לדירה יום לאחר ריסוס בעזרת חומרי ההדברה של הסופר. לעומת זאת, מדביר מקצועי יודע לזהות את זהות החרק וכך לבחור נכון את חומרי ההדברה הטובים והחזקים ביותר שימנעו ממנו לחזור לדירתכם לתקופת זמן ממושכת של כמה חודשים עד כמה שנים.

מדביר מקצועי, לעומת הדברה עצמית בעזרת חומרי הדברה מהסופר, יפתור את הבעיה לצמיתות!

כמו כן, חומרי הדברה שנמכרים בכל סופר מכילים חומרי הדברה רעילים בכמות קטנה במיוחד במטרה לאפשר לכל אדם, גם ללא ידע מקצועי, לעשות שימוש בחומרי הדברה אלה. מנגד, חומרי ההדברה של מדבירים מקצועיים אינם מאושרים לכל אדם בשל היותם חזקים ומשמעותיים הרבה יותר. טרם נעסוק בסוגים השונים של חומרי ההדברה הקיימים כיום, הנה לכם כמה מההדברות המבוקשות ביותר.

הדברת ג'וקים – רבים בוחרים בה מידי שנה

ההדברה הראשונה היא כמובן הדברה נגד ג'וקים. מעבר לעובדה כי ג'וקים מגיעים ממקומות שאינם אסתטיים בלשון המעטה ועלולים להפיץ לא מעט חיידקים, אנשים רבים נגעלים ואף פוחדים מהם. לכן, הדברת ג'וקים נחשבת לשכיחה במיוחד וישנם רבים הבוחרים לערוך הדברה מקצועית פעם אחת בכל שנה. הדברה על ידי איש מקצוע מוסמך שמכיר היטב את כל אפשרויות ההדברה השונות ויודע לבחור נכון, תחזיק מעמד שנה שלמה לכל הפחות.

הדברת מכרסמים – כלל הסוגים ושיטות ההדברה הטובות והמקצועיות ביותר

ההדברה השניה והשכיחה לא פחות היא הדברת טרמיטים ושלל מכרסמים שונים. כיום יש לא מעט זנים שונים של מכרסמים אשר עלולים לפגוע קשות בכל רהיטי הדירה שלכם. חלקם אף חודרים לארונות ויוצרים חורים בלא מעט בגדים. הבעיה הגדולה בהליך ההתמודדות עם חלק מזני המכרסמים היא העובדה שהם מכרסמים רהיטים רבים מחלקם הפנימי ללא שניתן לראות אותם כלפי חוץ. לעיתים תכופות, עד שמבינים כי אכן ישנם מכרסמים משלל זנים בדירה, ישנם כבר לא מעט רהיטים חלולים כמעט לחלוטין עקב כרסומם של החרקים. אם לא די בכך, ישנם זנים שמקום מושבם הוא מתחת לאדמה מה שמקשה מאוד להגיע אליהם עם חומרי הדברה. מדבירים שאינם מספיק מקצועיים לא ידעו זאת מה שיגרום להם להיכשל בניסיונם למגר את המכרסמים בדירה.

זיהוי נכון של המזיקים והיכרות עם אופיים – רק מדבירים מוסמכים ומנוסים ידעו לעשות זאת

לעומת זאת, מדביר מקצועי ומוסמך שעבר את כל מסלול ההכשרה הנדרש יודע לזהות מהר מאוד את זהותו של המזיק. זיהוי נכון והיכרות מלאה עם אופי המזיק תאפשר לו לדעת בדיוק היכן מקום מושבו ומהי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הליך ההדברה. אחת הדרכים השכיחות להתמודדות עם מכרסמים שמקום מושבם הוא תחת האדמה היא קדיחות של חורים קטנים דרכם ניתן להחדיר צינוריות המכילות את חומרי ההדברה. צינוריות אלה משחררות את החומרים ישירות למקום מושבם של המכרסמים מה שמסייע למיגור התופעה לשנים ארוכות. חשוב להדגיש כי מדובר בחורים קטנטנים שסותמים לחלוטין מיד בתום העבודה.

הדברת עכברים – כמה מלכודות לא תמיד יספיקו

הדברה נוספת המחייבת מהמדביר שלכם להיות מספיק מקצועי ומנוסה על מנת לצלוח אותה על הצד הטוב ביותר היא הדברת עכברים. בתים רבים בישראל סובלים מחדירתם של עכברים. העכברים מוצאים מחילות מסתור בדירה כך שקשה מאוד לאתר אותם ולמגר את חדירתם. מדביר שאינו מספיק מקצועי יסתפק בכמה מלכודות שונות על מנת ללכוד או אף להרוג את העכבר הסורר שמסתובב בדירה. כיום יש מלכודות דבק נגד עכברים, מלכודות חשמל נגד עכברים וכן שלל פיתיונות מורעלים. האפשרויות הללו אכן יספיקו למניעת המשך שהותו של העכבר בדירתכם. אך מדביר מקצועי ומנוסה חושב הרבה מעבר בשל היכרותו עם העכברים. הוא יודע שקיים סיכוי סביר שהעכברים הספיקו להמליט במחילות בדירה. נוסף על כך הוא יודע שגורי העכברים אינם יוצאים מהמחילות כלל גם אם הדבר יגרום להם למות ברעב.

מדביר מקצועי ידע לשלב בין ריסוסים לבין מלכודות

כלומר, תפיסתו של העכבר הבוגר או אך הריגתו, תמנע את המזון מהגורים הממוקמים במחילות שונות בדירה, מה שיגום למותם תוך תקופת זמן קצרה, ריחות לא נעימים ולא מעט חיידקים שיתפזרו בדירה. לכן, מדביר מקצועי יודע כי עליו להכין את כל המלכודות ולרסס בריסוס נגד עכברים על מנת לגרום להם לצאת מהמחילות היישר למלכודות המוכנות. על כן חשוב לדעת לבחור נכון מדביר מקצועי ומוסמך  בעל ניסיון בתחום.

חומרי ההדברה שהיו שכיחים במשך עשרות שנים עד לפני מספר שנים בודדות

עד לפני מספר שנים כל המדבירים עשו שימוש בחומרי הדברה כימיים שכללו כמויות רעלים גבוהות. רעלים אלה אכן הוכיחו את עצמם כיעילים במיוחד, אך בשנים האחרונות גילו כי חומרים אלה פוגעים באיכות הסביבה. עליית המודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה גרמה לשינוי משמעותי הכל עולם חומרי ההדברות. בשנים האחרונות החלו לייצר לא מעט חומרי הדברה ביולוגיים העשויים מחומרים טבעיים בלבד. חומרי הדברה אלה אינם פוגעים באיכות הסביבה וכוללים עוד כמה יתרונות משמעותיים על פני חומרי ההדברה הכימיים. בין כלל היתרונות המשמעותיים ביותר יש את השמירה על בריאותם של כל הסובבים והגרים בדירה המודברת.

חומרי הדברה כימיים לעומת חומרי הדברה ביולוגיים

מחקרים רבים בשנים האחרונות מוכיחים כי אנשים ששהו זמן ממושך בקרבת חומרי הדברה כימיים פיתחו מחלות קשות ומסוכנות. לעומת זאת, חומרי הדברה ביולוגיים שעשויים מחומרים טבעיים בלבד אינם מסוכנים כלל. כמו כן, חומרי הדברה כימיים מחייבים את בעלי הדירה לעזוב אותה לכמה ימים של אוורור הריחות והרעלים. הדברה ביולוגית אינה מצריכה את יציאתם של בעלי הבית אף בעת הליך הריסוס עצמו. חשוב להדגיש ולומר כי כלל היתרונות הללו לא מחייבים את בעל הדירה להתפשר על תוצאות ההדברה. חומרי הדברה ביולוגיים מוכיחים את עצמם כיעילים במיוחד ולעיתים אף יותר מחומרי ההדברה הכימיים.