הדברת חולדים – הכירו את כל השיטות הטובות ביותר!

לא מעט אנשים כיום מזעיקים מדביר מקצועי להתמודדות עם הופעתו של חולד בגינת דירתם. לפני שניגע בכל השיטות והדגשים החשובים להשלמת הליך הרחקת חולד בהצלחה, חשוב להכיר את אחד הקשיים הגדולים ביותר בהתמודדות עם הדבקת חולדים. החולדים על פי רוב נמצאים מתחת לפני האדמה ויוצאים לגיחות קצרות בעונות מגבר ובשעות הלילה בלבד. נתון זה מקשה על התמודדות יעילה ומהירה עם הבעיה. מדביר מקצועי אשר מכיר היטב את כל השיטות הטובות ביותר להתמודדות עם הליך הדברת חולדים ידע לבחור עבור כל לקוח את השיטה הטובה ביותר שתביא למיגור התופעה על הצד הטוב ביותר. חשוב להדגיש ולומר כי ישנן לא מעט שיטות יעילות ומוצלחות אשר לכל שיטה יתרונות וחסרונות על פני חברתה. אז אם גם אתם נאלצים להתמודד עם חולדים בחצר דירתכם, כדאי שתכירו את כל השיטות הטובות והמבוקשות ביותר להתמודדות עם הבעיה.

 

השיטה הראשונה – הדברת חולדים על ידי הרעלתם!

השיטה הראשונה להתמודדות עם הליך הדברת חולדים היא הדברתם על ידי רעל מיוחד. שיטה זו של הדברת חולדים על ידי שימוש ברעל לחולד כוללת לא מעט יתרונות כאשר בראשם ניצב יתרון מיגור התופעה לצמיתות. כל שנדרשים לעשות זה להציב פיתיון מורעל בקרבת מקום מחילות החולד או באזורים בהם הוא עובר בעת גיחותיו הקצרות מעל פני הקרקע  הדברת חולדים על ידי הרעלתם תבטיח כי תוך כשבועיים ימים לא יהיו עוד חולדים חיים בקרבת הגינה שלכם אך כפי שהזכרנו, לרוב השיטות ישנן גם חסרונות. אחד החסרונות המשמעותיים ביותר בגינו רבים בוחרים לוותר על שיטה זו הוא פגיעה בחיות נוספות בגינה מעבר לחולדים בלבד. הדברת חולדים על ידי רגל מצריכה כשבועיים ימים עד למות החולד, משך זמן בו בעלי חיים רבים עלולים להינזק או אף למות מהרעל. מעבר לכך, בעלי חיים שניזונים מפגר החולד עלולים לסבול מהרעלות חמורות, ולכן ישנם רבים הבוחרים לוותר על שיטת זו.

הכירו את היתרונות והחסרונות של הרעלת החולדים הסוררים בחצר דירתכם

אם לא די בכך, הדברת חולדים על ידי הרעלתם תאפשר להם להסתובב חופשי בכל רחבי החצר עד למותם. במידה ואתם מתמודדים על חולדים החודרים לפנים דירתכם בשעות הלילה, שיטה זו עלולה לגרום למות החולד כאשר הוא מצוי באחת המחילות בפנים דירתכם. מעבר להתמודדות עם ריחות לא נעימים ומהתפזרותם של לא מעט חיידקים בחלל, הליך הוצאת החולד מהמחילה עשוי להיות קשה, סבוך וארוך במיוחד. לא מעט אנשים נאלצים להזעיק מדביר מקצועי לפינוי פגרים של חולדים או עכברים שאכן מצאו את מותם דווקא במחילות בפנים חלל הדירה. שני החסרונות הללו לשיטת הדברת חולדים על ידי הרעלתם גורמים לרבים לוותר על התענוג ולבחור באחת השיטות המקבילות, שמיד נציג מטה.

השיטה השניה – מלכודת קפיץ לחולד תסייע להתמודדות עם חולד אחד בלבד!

השיטה השניה היא כמובן מלכודת לחולד. מלכודת קפיץ לחולד מאפשרת לכם ללכוד את החולד הסורר שמסתובב בחצר דירתכם בשעות הלילה. כפי שהזכרנו מעלה, החולדים מבלים את רוב זמנם מתחת לפני האדמה, מה שמקשה מאוד על תפיסתם. לכן, חשוב לדעת למקם נכון מלכודת לחולד באזורים בהם הוא מסתובב במהלך יציאתו בשעות הלילה. מיקום נכון של מלכודת לחולד בתוספת פיתיון אשר נועד להמריץ את החולד להיכנס למלכודת, יבטיחו לכם תוצאה מיטבית של לכידה מוצלחת ומדוייקת. בניגוד לשיטת הדברת חולדים על ידי פיתיונות מורעלים, שיטה זו של לכידת החולד אינה פוגעת בבריאותו ואף אינה מסכנת את כל שאר בעלי החיים המסתובבים בגינה. יתרונות השיטה ברורים, בעזרתה ניתן להשלים את הליך הרחקת חולד בהצלחה ללא צורך בהמתנה של שבועיים עד למות החולד לאחר הרעלתו וללא חשש למותו בפנים הדירה אך כם שיטה זו כוללת חיסרון אחד הפוגע בהתאמתה לכל דורש.

הדרך להתמודד עם קבוצת חולדים

במידה ואתם מתמודדים עם חולד בודד אשר מסתובב בחצר הדירה או אף מגדיל לעשות וחודר לחלקה הפנימי, שיטת לכידת חולדים על ידי מלכודת קפיץ היא ללא ספק הטובה ביותר עבורכם. אך לעומת זאת, במידה ואתם מתמודדים עם כמות גדולה של חולדים באזור דירתכם, שיטה זו אכן תצליח לתפוס את החולד הראשון, אך לא תמנע מהבאים אחריו להסתובב חופשי ולחדור לחלל דירתם. לכן שיטה זו של לכידת חולדים על ידי מלכודת ייעודית מתאימה בעיקר לאזורים הכוללים חולד בודד. במידה ואתם יודעים על כמות גדולה יותר של חולדים, ניתן לבחור באפשרות הדברתם או פשוט להציב כמות גדולה של מלכודות עד לתפיסת כלל החולדים הסוררים בחצר דירתכם. מדביר חולד מקצועי אשר עוסק בתחום מזה לא מעט שנים ידע להמליץ ללקוחותיו על השיטה הטובה ביותר למיגור הופעת החולדים בחלל דירתם.

השיטה השלישית – מכשיר להרחקת חולד היוצר רעידות באדמה 

אפשרות נוספת להתמודדות יעילה עם הדבקת חולדים ללא הרעלתם היא בעזרת מכשיר להרחקת חולד. מדביר מקצועי אשר לומד להכיר לעומק את כלל בעלי החיים שהוא מתבקש להדביר יודע כי כאשר החולד מזהה שיש באזור חולדים נוספים, הוא לעיתים תכופות בוחר להתרחק מהמקום ולמצוא לו בית חדש. בעזרת מכשיר להרחקת חולד ניתן לגרום לחולדים בקרבת חצר דירתכם לחשוב כי כבר יש באזור חולדים נוספים, מה שיביא להרחקתם באופן עצמאי וטבעי. היתרונות הגדולים של שיטה זו הם מיגור מלא של הבעיה, גם אם מדובר בכמה וכמה חולדים, מניעת פגיעה בחייהם של החולדים או כל שאר החיות בחצר וכמובן חוסר התמודדות עם פינוי פגרים הממוקמים באזורים שונים בחלל החצר. כלל היתרונות הללו גורמים לאנשים רבים לרצות להתמודד עם הדברת חולדים בשיטה זו אך חשוב להדגיש כי היא לא תמיד עובדת. מכשיר מיוחד אשר יוצר רעידות באדמה אמור לגרום לחולדים הקייימים להבין כי ישנם חולדים נוספים באזור, מה שלא תמיד צולח. לעיתים, החולדים הקיימים יבדקו היטב האם רעידות האדמה אכן נובעות מחולדים אחרים באזור או מכל סיבה אחרת, מה שיפגע ביעילות הרחקתם.

הזעיקו לוכד חולדים מקצועי והימנעו מכל מגע עימם!

שיטה נוספת למיגור הופעתו של חולד בחצר דירתכם היא מלכודת דבק. בניגוד לכל שיטות הדברת חולדים, או ריסוס נגד חולדים, שיטת הדבקת החולד אף היא כוללת את כל היתרונות שצויינו מעלה בשיטת מלכודת קפיץ. בעזרת דבק ייעודי ללכידת חולדים, ניתן לתפוס את החולד ולשחררו בכל מקום אחר שתבחרו. חשוב להדגיש ולומר כי במידה ואתם קמים בבוקר ורואים חולד תפוס במלכודת הדבק, אל לכם לנסות לגעת בו או להעבירו לאזור אחר. לוכד חולדים מקצועי ידע להתמודד עם החולד בצורה יעילה ובטוחה. כל נגיעה של אדם שאינו מקצועי, זהיר ומנוסה עלולה לגרור נשיכה עתיקת חיידקים שאתם ממש לא רוצים. לכן, אל לכם להסס ולהזעיק מדביר חולדים מקצועי אשר מגיע מצוייד בכל הציוד הנדרש להתמודדות עם החולד התפוס במלכודת הדבק. אז רגע לפני שאתם בוחרים את השיטה הטובה ביותר עבורכם, חשוב להדגיש מספר נקודות חשובות אודות הליך הדברת חולדים בפרט והדברת מזיקים בכלל.

הדברה כימית לעומת הדברה אורגנית – כל מה שחשוב שתכירו

כפי שהזכרנו מעלה, אחת השיטות השכיחות ביותר להשלמת הליך הדברת חולדים בפרט ולא מעט מזיקים נוספים בכלל נעשית על ידי שימוש ברעלים. השימוש בחומרים שונים הגורמים למותם של המזיקים בקרבת דירתכם עברו לא מעט שינויים בשנים האחרונות. עד לפני מספר שנים בודדות רוב ככל המדבירים המקצועיים בתחום עשו שימוש בחומרים כימים ומסוכנים במיוחד בעזרתם הם הצליחו להתמודד עם מגוון רחב של מזיקים. שיטת ההדברה בעזרת חומרים כימיים ומסוכנים החלה את השינוי לפני מספר שנים לא רבות, כאשר הצליחו למצוא קשר ישיר בין החומרים הכימיים ומסוכנים לבין בעיות בריאותיות ומחלות שונות לבעלי חיים ואף לבני אדם בחללים המודבקים. מבדיקות רבות שנערכו בנושא עולה כי החומרים הכימיים אכן נחשבים ליעילים במיוחד להתמודדות עם מגוון רחב של מזיקים ביעילות רבה אך הסכנות הבריאותיות הביאו לשינויים רבים בשנים האחרונות.

הדברה ללא סכנות בריאותיות וללא התפשרות על התוצאות הסופיות

כיום, ישנם לא מעט חומרי הדברה שאינם כוללים חומרים כימיים כלל הוא מצליחים לייצר תוצאות זהות לחומרי ההדברה הכימיים והמסוכנים בהם עשו שימוש עד לפני מספר שנים בודדות. החומרים האורגנים מאפשרים למדבירים המקצועיים להתמודד עם הליך הדברת חולדים בפרט וכן האם הליך הדבקת כלל המזיקים ללא כל סיכון בריאותי לבעלי החיים באזור וכמובן לאנשים הגרים בקרבת המקום המדבר. חשוב להדגיש ולומר כי השימוש בחומרי הדברה אורגנים אינו כולל התפשרות כלשהי על תוצאות ההדברה. חומרי ההדברה האורגניים שפותחו בשנים האחרונות מצליחים להתגבר על כל המזיקים בצורה יעילה ומיטבית.