הפשפשים הם מעין חרקים קטנים המתמקמים בעיקר ברהיטים או בין כפלי המיטה שלכם. הם יוצאים ממקומם רק בשעות הלילה מה שמקשה מאוד על תפיסתם. אנשים רבים כלל לא מודעים לעובדה כי יש להם לא מעט פשפשים בין כפלי המיטה ועד שהם מגלים זאת, הפשפשים הספיקו להתרבות בקצב מסחרר מה שמקשה מאוד על כל הליל ההתמודדות עימם. לכן, חשוב להכיר את כל הגורמים המרכזיים בגינם הפשפשים חודרים לחללים פנימיים. הסיבה הראשונה והשכיחה ביותר היא הכנסת רהיטים מהרחוב. קיים סיכוי סביר כי רהיטים שהוצאו לרחוב ושהו שם לא מעט זמן, הספיקו להתמלא בפשפשים. אך כפי שציינו, הפשפשים יוצאים ממקומם רק בשעות הלילה מה שמקשה עליכם לראות אותם במהלך היום. משכך, אנשים רבים מכניסים לדירתם רהיטים רבים שנראים נקיים וחדשים, אך הם לא יודעים שהם בעצם מכניסים לדירתם רהיט מלא פשפשים שעד מהרה יעברו לרהיטים נוספים וכמובן למזרן המיטה.

 

הגורמים השכיחים ביותר לחדירתם של פשפשים לדירתכם

 

אפשרות נוספת לחדירת הפשפשים לדירתכם היא על ידי קניית מוצרי עץ בחו"ל והבאתם לארץ או אף דרך דירת השכנים. כך או כך, הפשפשים שחודרים לדירה לא צריכים זמן רב על מנת להצליח להתמקם בלא מעט רהיטים בדירה וכמובן במזרני המיטות והספות. במידה וגם אתם חושבים שדירתכם סובלת מפשפשים אך אתם לא מצליחים לראות אותם, הנה לכם כמה נקודות שחשוב שתכירו אשר יסייעו לכם בהליך הזיהוי של הפשפשים.

 

כך תדעו לזהות שאכן קיימים פשפשים בדירה על אף שהם אינם יוצאים ממקומם בשעות היום

 

קמים כמעט כל בוקר עם מספר עקיצות במקום אחד על אף שכל חלונות הדירה סגורים? קיים סיכוי סביר שהמיטה שלכם מלאה בפשפשים. רבים לא יודעים זאת אך הפשפשים יודעות לעקוץ. עקיצותיהם אינן כואבות או מגרדות במיוחד, אך ללא ספק תוכלו להרגיש שנעקצתם במהלך הלילה. מספר עקיצות ממוקדות במקום אחד ועל פי רוב ממוקמות דווקא באזורי הבטן או הגב, יכולות להעיד על הימצאותם של פשפשים במיטה שלכם.

 

כתמי דם קטנטנים על סדיני המיטה שלכם

 

מזהים כתמי דם קטנטנים על המיטה? ייתכן שמדובר בשאריות הדם שהפשפשים מצצו מגופכם במהלך הלילה. הפשפשים מוצצות מעט דם מגופנו ובמהלך חזרתם אל עבר מקום המחבוא שלהן, פעמים רבות נוצרים כתמים קטנטנים של דם. במידה ואתם מבחינים במספר כתמי דם קטנים לא פצע פתוח או כל סיבת דימום אחרת, מומלץ לבדוק לעומק את המזרן שלכם. זכרו, גם אם אתם בודקים היטס ולא רואים פשפשים, ייתכן שהדבר נובע מכך שהן כבר הספיקו להתמקם בחלקים הפנימיים של המזגן עד ללילה הבא.

 

שימו לב לנקודות הקטנות על המצעים – ייתכן שמדובר בצואתם של הפשפשים

 

אפשרות נוספת לזהות כי אכן ישנן פשפשים במזרן המיטה שלכם היא איתור כמה וכמה נקודות לבנות או חומות על המצעים. נקודות אלה הן שאריות הצואה של הפשפשים ויכולות להעיד על הימצאותם והסתובבותם על המצעים בשעות הלילה. אז לאחר שגיליתם שאכן ישנם פשפשים בדירתכם, קיימת חשיבות רבה לפעול במהירות המרבית על מנת למגר את התופעה. מעבר לעובדה כי הפשפשים יכולים לעקוץ אתכם, הם ממשיכים להתרבות בקצב מהיר שכדאי לעצור כמה שיותר מהר. התמודדות מהירה עם הבעיה תאפשר למגר את התופעה בקלות וביעילות רבה. לעומת זאת, התמודדות עם פשפשים רבים אשר הספיקו להתרבות ואך להטיל ביצים רבות תהפוך קשה ומורכבת הרבה יותר.

 

הכירו את כל הדרכים היעילות ביותר להדברת פשפשי מיטה ופשפשים בכלל

 

אז לפני שאתם ממהרים להזעיק את המדביר שיסייע לכם להתמודד על הצד הטוב ביותר עם הפשפשים, חשוב לדעת כמה פרטים חשובים אודות הליך הדברת פשפשים. ישנן מספר דרכים יעילות להתמודדות מיטבית עם חדירתם של הפשפשים לדירתכם. הדברת פשפשים בכלל הדירה וכן הדברת פשפש המיטה בפרט חייבים להיעשות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים שעברו את מלוא ההכשרה הנדרשת. מדבירים חובבנים שרק התחילו לעסוק בתחום או כאלה שמתיימרים להיות מדבירים מקצועיים אך בפועל לא עברו הכשרה מקצועית, לא יצליחו להתמודד נכון עם הפשפשים, מה שלא ימנע מהם להמשיך ולהתרבות בדירתכם.

 

לא כל אפשרויות ההדברה יסייעו להתמודדות גם עם ביצי הפשפשים

 

אפשרויות כמו מלכודת פשפש המיטה, ריסוס נגד פשפשים או כל חומר אחר נגד פשפש המיטה לא יסייעו להתמודדות עם ביצי הפשפשים שכבר הוטלו באזורים שונים בדירתכם. הדברות אלה אמנם יסייעו למיגור הופעתם של הפשפשים החיים אך כאשר ביצי הפשפשים יבקעו, הבעיה תחזור במהירות מרבית. לכן, חשוב לדעת לבחור נכון את המדביר המקצועי והמיומן ביותר להתמודדות מוצלחת עם הפשפשים. הנה לכם כמה דרכים יעילות להדברת פשפשים בכל חלל דירתכם.

 

שאיבה בעוצמה גבוהה – אחת מן האפשרויות השכיחות ביותר

 

אחת מן האפשרויות השכיחות ביותר מתבצעת על ידי שאיבה בעוצמה גבוהה. שאיבת הפשפשים במזרן המיטה שלכם בפרט וכן בעוד שלל אזורים שונים בדירתכם בכלל תסייע למיגור התופעה. חשוב להדגיש ולומר כי לא כל שואב אבק יהיה מספיק חזק ועוצמתי על מנת להצליח לשאוב את הפשפשים וכן את הביצים שלהם. לכן, בחירה באפשרות זו מחייבת מחייבת שימוש בשואב חזק ועוצמתי במיוחד.

 

מיגור התופעה על ידי חום גבוהה

 

אפשרות נוספת שתסייע להדברת פשפשים היא פיזור חום גבוהה במיוחד במקומות בהם ידוע שיש פשפשים. הפשפשים לא יצליחו לשרוד את החום הגבוהה מה שיגרום למותם ולמיגור התרבותם. יש להדגיש כי אפשרות זו יעילה גם לביצי הפשפשים ולכן רבים בוחרים בה כאפשרות המועדפת להדברת פשפש המיטה בפרט והדברת פשפשים בכל הדירה בכלל. אם לא די בכך, מדבירים נוספים רבים בוחרים דווקא בשימוש בחומרי הדברה יעודיים המתאימים להתמודדות מיטבית עם פשפשים. כיום יש לא מעט חומרי הדברה שיוכלו לסייע להדברת פשפשים בצורה יעילה ומיטבית. אך חשוב להדגיש ולומר כי ישנם כמה וכמה חומרי הדברה השונים זה ומזה בתכלית.

 

חומרי הדברה יעודיים לפשפשים – הכירו את חומרי ההדברה הכימיים והביולוגיים

 

עד לפני מספר שנים בודדות רוב ככל ההדברות של פשפשים וכן של כלל החרקים והמזיקים השונים היו נעשות על ידי חומרים כימיים. חומרים כימיים אלה להדברה הוכיחו את עצמם כיעילים במיוחד וכמסוגלים להתמודד עם כל מזיק או חרק לתקופה ממושכת. אנשים רבים נהנו מחודשים ארוכים ולעיתים אף משנים ארוכות ללא חדירתם של החרקים והמזיקים לדירתם אך בשנים האחרונות חלה תפנית של ממש. עם עליית המודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה גילו כי החומרים הכימיים פוגעים קשות באיכות הסביבה ומזהמים את האוויר שכולנו נושמים.

 

כל היתרונות של חומרי הדברה ביולוגיים נגד פשפשים

 

מעבר לכך, חומרי הדברת פשפשים כימיים מסכנים את חיות המחמד של נגרים בדירה ואף את בריאות האנשים בה. במחקרים רבים מהשנים האחרונות גילו כי הימצאות ליד חומרים כימיים ורעילים גרמו לאנשים רבים לפתח מחלות קשות ומסוכנות. לכן, חשוב לדעת לבחור נכון מדביר מקצועי ומנוסה אשר עושה שימוש בחומרי הדברה ביולוגיים שפותחו בשנים האחרונות. חומרי ההדברה הביולוגיים אינם כוללים חומרים מסוכנים, מזהמים ואף נטולי ריח רע. מדביר מקצועי ידע לעשות שימוש נכון בחומרים האיכותיים ביותר ובשיטות ההדברה המוצלחות ביותר במטרה למגר לחלוטין את הפשפשים בדירתכם. הדברת פשפשים מקצועית תאפשר למנוע את חדירתם לדירתכם לתקופה ארוכה וממושכת