פשפשי המיטה הם מעין חרקים קטנים המתמקמים בעיקר ברהיטים או בין כפלי המיטה שלכם. הם יוצאים ממקומם רק בשעות הלילה מה שמקשה מאוד על תפיסתם. אנשים רבים כלל לא מודעים לעובדה כי יש להם לא מעט פשפשים בין כפלי המיטה ועד שהם מגלים זאת, פשפשי המיטה הספיקו להתרבות בקצב מסחרר מה שמקשה מאוד על כל הליך ההתמודדות עימם. לכן, חשוב להכיר את כל הגורמים המרכזיים בגינם פשפש המיטה חודר לחללים פנימיים. הסיבה הראשונה והשכיחה ביותר היא הכנסת רהיטים מהרחוב. קיים סיכוי סביר כי רהיטים שהוצאו לרחוב ושהו שם לא מעט זמן, הספיקו להתמלא בפשפשי מיטה. אך כפי שציינו, פשפשי המיטה יוצאים ממקומם רק בשעות הלילה מה שמקשה עליכם לראות אותם במהלך היום. משכך, אנשים רבים מכניסים לדירתם רהיטים רבים שנראים נקיים וחדשים, אך הם לא יודעים שהם בעצם מכניסים לדירתם רהיט מלא בפשפשי מיטה שעד מהרה יעברו לרהיטים נוספים וכמובן למזרן המיטה.

הגורמים השכיחים ביותר לחדירתם של פשפשי מיטה לדירתכם

אפשרות נוספת לחדירת פשפש המיטה לדירתכם היא על ידי קניית מוצרי עץ בחו"ל והבאתם לארץ או אף דרך דירת השכנים. כך או כך, פשפשי המיטה שחודרים לדירה לא צריכים זמן רב על מנת להצליח להתמקם בלא מעט רהיטים בדירה וכמובן במזרני המיטות והספות. במידה וגם אתם חושבים שדירתכם סובלת מפשפש המיטה אך אתם לא מצליחים לראות אותם, הנה לכם כמה נקודות שחשוב שתכירו אשר יסייעו לכם בהליך הזיהוי של פשפש המיטה.

כך תדעו לזהות שאכן קיימים פשפשי מיטה בדירה על אף שהם אינם יוצאים ממקומם בשעות היום

קמים כמעט כל בוקר עם מספר עקיצות במקום אחד על אף שכל חלונות הדירה סגורים? קיים סיכוי סביר שהמיטה שלכם מלאה בפשפש המיטה. רבים לא יודעים זאת אך הפשפשי מיטה יודעים לעקוץ. עקיצותיהם אינן כואבות או מגרדות במיוחד, אך ללא ספק תוכלו להרגיש שנעקצתם במהלך הלילה. מספר עקיצות ממוקדות במקום אחד ועל פי רוב ממוקמות דווקא באזורי הבטן או הגב, יכולות להעיד על הימצאותם של פשפשים במיטה שלכם.

כתמי דם קטנטנים על סדיני המיטה שלכם

מזהים כתמי דם קטנטנים על המיטה? ייתכן שמדובר בשאריות הדם שפשפשי המיטה מצצו מגופכם במהלך הלילה. פשפשי המיטה מוצצים מעט דם מגופנו ובמהלך חזרתם אל עבר מקום המחבוא שלהן, פעמים רבות נוצרים כתמים קטנטנים של דם. במידה ואתם מבחינים במספר כתמי דם קטנים לא פצע פתוח או כל סיבת דימום אחרת, מומלץ לבדוק לעומק את המזרן שלכם. זכרו, גם אם אתם בודקים היטב ולא רואים פשפשים, ייתכן שהדבר נובע מכך שהן כבר הספיקו להתמקם בחלקים הפנימיים של המזגן עד ללילה הבא.

שימו לב לנקודות הקטנות על המצעים – ייתכן שמדובר בצואתם של פשפשי המיטה

אפשרות נוספת לזהות כי אכן ישנן בפשפשי מיטה במזרן המיטה שלכם היא איתור כמה וכמה נקודות לבנות או חומות על המצעים. נקודות אלה הן שאריות הצואה של פשפש המיטה ויכולות להעיד על הימצאותם והסתובבותם על המצעים בשעות הלילה. אז לאחר שגיליתם שאכן ישנם פשפשי מיטה בדירתכם, קיימת חשיבות רבה לפעול במהירות המרבית על מנת למגר את התופעה. מעבר לעובדה כי פשפשי מיטה יכולים לעקוץ אתכם, הם ממשיכים להתרבות בקצב מהיר שכדאי לעצור כמה שיותר מהר. התמודדות מהירה עם הבעיה תאפשר למגר את התופעה בקלות וביעילות רבה. לעומת זאת, התמודדות עם פשפשי מיטה רבים אשר הספיקו להתרבות ואך להטיל ביצים רבות תהפוך קשה ומורכבת הרבה יותר.

הכירו את כל הדרכים היעילות ביותר להדברת פשפשי מיטה ופשפשים בכלל

אז לפני שאתם ממהרים להזעיק את המדביר שיסייע לכם להתמודד על הצד הטוב ביותר עם הפשפשים, חשוב לדעת כמה פרטים חשובים אודות הליך הדברת פשפשים. ישנן מספר דרכים יעילות להתמודדות מיטבית עם חדירתם של הפשפשים לדירתכם. הדברת פשפשים בכלל הדירה וכן הדברת פשפש המיטה בפרט חייבים להיעשות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים שעברו את מלוא ההכשרה הנדרשת. מדבירים חובבנים שרק התחילו לעסוק בתחום או כאלה שמתיימרים להיות מדבירים מקצועיים אך בפועל לא עברו הכשרה מקצועית, לא יצליחו להתמודד נכון עם הפשפשים, מה שלא ימנע מהם להמשיך ולהתרבות בדירתכם.

לא כל אפשרויות ההדברה יסייעו להתמודדות גם עם ביצי פשפש המיטה

אפשרויות כמו מלכודת פשפש המיטה, ריסוס נגד פשפשים או כל חומר אחר נגד פשפש המיטה לא יסייעו להתמודדות עם ביצי פשפש המיטה שכבר הוטלו באזורים שונים בדירתכם. הדברות אלה אמנם יסייעו למיגור הופעתם של פשפשי המיטה החיים אך כאשר ביצי הפשפשים יבקעו, הבעיה תחזור במהירות מרבית. לכן, חשוב לדעת לבחור נכון את המדביר המקצועי והמיומן ביותר להתמודדות מוצלחת עם פשפש המיטה. הנה לכם כמה דרכים יעילות להדברת פשפש המיטה בכל חלל דירתכם.

שאיבה בעוצמה גבוהה – אחת מן האפשרויות השכיחות ביותר

אחת מן האפשרויות השכיחות ביותר מתבצעת על ידי שאיבה בעוצמה גבוהה. שאיבת פשפש המיטה במזרן המיטה שלכם בפרט וכן בעוד שלל אזורים שונים בדירתכם בכלל תסייע למיגור התופעה. חשוב להדגיש ולומר כי לא כל שואב אבק יהיה מספיק חזק ועוצמתי על מנת להצליח לשאוב את הפשפשים וכן את הביצים שלהם. לכן, בחירה באפשרות זו מחייבת מחייבת שימוש בשואב חזק ועוצמתי במיוחד.

מיגור התופעה על ידי חום גבוהה

אפשרות נוספת שתסייע להדברת פשפשי המיטה היא פיזור חום גבוהה במיוחד במקומות בהם ידוע שיש פשפשים. פשפשי המיטה לא יצליחו לשרוד את החום הגבוהה מה שיגרום למותם ולמיגור התרבותם. יש להדגיש כי אפשרות זו יעילה גם לביצי פשפש המיטה ולכן רבים בוחרים בה כאפשרות המועדפת להדברת פשפש המיטה בפרט והדברת פשפשים בכל הדירה בכלל. אם לא די בכך, מדבירים נוספים רבים בוחרים דווקא בשימוש בחומרי הדברה יעודיים המתאימים להתמודדות מיטבית עם פשפשי מיטה. כיום יש לא מעט חומרי הדברה שיוכלו לסייע להדברת פשפשי מיטה בצורה יעילה ומיטבית. אך חשוב להדגיש ולומר כי ישנם כמה וכמה חומרי הדברה השונים זה מזה בתכלית.

חומרי הדברה יעודיים לפשפשי מיטה – הכירו את חומרי ההדברה הכימיים והביולוגיים

עד לפני מספר שנים בודדות רוב ככל ההדברות של פשפש המיטה וכן של כלל החרקים והמזיקים השונים היו נעשות על ידי חומרים כימיים. חומרים כימיים אלה להדברה הוכיחו את עצמם כיעילים במיוחד וכמסוגלים להתמודד עם כל מזיק או חרק לתקופה ממושכת. אנשים רבים נהנו מחודשים ארוכים ולעיתים אף משנים ארוכות ללא חדירתם של החרקים והמזיקים לדירתם אך בשנים האחרונות חלה תפנית של ממש. עם עליית המודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה גילו כי החומרים הכימיים פוגעים קשות באיכות הסביבה ומזהמים את האוויר שכולנו נושמים.

כל היתרונות של חומרי הדברה ביולוגיים נגד פשפש המיטה

מעבר לכך, חומרי הדברה כימיים לפשפשי מיטה מסכנים את חיות המחמד של הגרים בדירה ואף את בריאות האנשים בה. במחקרים רבים מהשנים האחרונות גילו כי הימצאות ליד חומרים כימיים ורעילים גרמו לאנשים רבים לפתח מחלות קשות ומסוכנות. לכן, חשוב לדעת לבחור נכון מדביר מקצועי ומנוסה אשר עושה שימוש בחומרי הדברה ביולוגיים שפותחו בשנים האחרונות. חומרי ההדברה הביולוגיים אינם כוללים חומרים מסוכנים, מזהמים ואף נטולי ריח רע. מדביר מקצועי ידע לעשות שימוש נכון בחומרים האיכותיים ביותר ובשיטות ההדברה המוצלחות ביותר במטרה למגר לחלוטין את פשפשי המיטה בדירתכם. הדברת פשפשים מקצועית תאפשר למנוע את חדירתם לדירתכם לתקופה ארוכה וממושכת.