10 עובדות על יתושים שאתם חייבים לדעת

ישנם לא מעט השערות או קביעות אשר קשורות ליתושים, חלק נכונות וחלק לא נכונות. במאמר הבא נספר לכם מהן 10 העובדות השכיחות ביותר על יתושים, ומהן התשובות הנכונות ביותר לגביהן.

1.יתושים – האם כולם עוקצים?

נהוג לחשוב כי כל היתושים עוקצים, ובגלל זה לפעמים אנו קמים עם עקיצות מהשינה – אך התשובה הזאת איננה נכונה. הזכרים אינם עוקצים, רק הנקבות הן אלה שעוקצות.

2.מהו מקום מושבם של היתושים?

מקום המגורים האידיאלי עבור יתושים זה בעיקר מקורות מים, הם זקוקים למים על מנת להתרבות. היתושים הבוגרים יכולים לחיות גם בסביבה של שיחים או צמחים, הם פחות זקוקים למים בגיל מתקדם.

3.האם יש טווח מקסימאלי למרחק שיתושים יכולים לעוף?

אין טווח מקסימאלי שאליו יתושים מסוגלים לעוף, והם יכולים לעוף קילומטרים רבים ממקום אחד למקום אחר. בגלל זה קשה מאוד למגר את תופעת היתושים במקומות ספציפיים כי הם פשוט יעופו למקום אחר.

4.כמה שנים יתוש ממוצע יכול לחיות?

תוחלת החיים של היתושים משתנה בהתאם למין של היתוש – כאשר יתוש זכר חי רק שבוע, מנגד הנקבות יכולות לחיות עד שבועיים בממוצע.

5.מה ניתן לעשות על מנת לפתור את בעיית היתושים?

לא מעט מקומות מחפשים אחר דרכים יצירתיות למגר את בעיית היתושים התוקפת אותם. עליכם לדאוג כי בסביבת המקום הספציפי לא ימצאו מקורות מים עומדים או שיחים אשר יכולים להוות מקום טוב עבור היתושים. 

6.איך מונעים מיתושים להיכנס אל תוך הבית?

הדרך היעילה ביותר למנוע מיתושים להיכנס לחלל מסוים היא על ידי התקנת רשתות, דבר שיכול למגר בצורה מסוימת את כניסת לבית או לכל מקום אחר.

7.היתוש חדר אל תוך הבית – מה עליי לעשות?

בעיית היתושים היא אחת מהבעיות הנפוצות ביותר בישראל, וכאשר יתוש נכנס אל תוך הבית ניתן לרכוש מכשירים או אלמנטים שונים אל תוך הבית אשר נועדו להתמודד עם בעיית היתושים.

8.האם יתוש יכול להיות גם מסוכן?

נהוג לחשוב כי היתושים אינם מסוכנים בכלל, אך זוהי מחשבה מוטעת. היתושים יכולים לסחוב איתם לא מעט מחלות אשר יכולות להיות מועברות מאדם אחד לאדם אחר.

9.נעקצתי על ידי יתוש – מה ההשלכות?

לאחר עקיצת יתוש אתם תרגישו תחושת אי נוחות במקום העקיצה, בנוסף לאדמומיות אשר עולה או ירדת בהתאם למידת הרגישות שלכם. לא מן הנמנע כי תרגישו צורך עז לגרד את מקום העקיצה, היזהרו לעשות זאת.

10.למי ניתן לדווח על הימצאות יתושים במקום מסוים?

אם מדובר על שטח פרטי כל מה שאתם צריכים לעשות זה לקרוא למדביר מקצועי על מנת שיגיע אליכם ויפתור את הבעיה פעם אחת ולתמיד על ידי שימוש בחומרי הדברה ייעודיים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם