מה ההבדל בין פעולת הדברה נגד מזיקים לבין חיטוי מנגיף הקורונה?

בעידן רווי דאגות זה, בו כולנו שומרים על בידוד חברתי וחלק ניכר מאיתנו נשאר בבית רוב היום וזאת בעקבות נגיף הקורונה המדבק, חיי הטבע ממשיכים בשלהם ולכן חשוב לא להזניח את ההדברה השנתית אותה מבצעים בתקופת מעבר זאת, טרם עונת הקיץ בה המזיקים מגיעים אל ביתנו. אך מה קורה לגבי נגיף הקורונה המעסיק את כל העולם כעת? האם יש חומר שאכן יכול לחטא נגיף זה? התשובה היא כן. במאמר זה נסביר לכם את כל שצריך לדעת אודות חיטוי נגד קורונה.

החיטוי והקורונה

כולנו מודעים לעובדה שנגיף הקורונה (19COVID ) הוא נגיף מדבק מאוד וקשה מאוד. דבר נוסף אותו אנו יודעים הוא שלא כל מי שנושא את הנגיף מראה תסמינים כלשהם ולכן ההמלצה של משרד הבריאות הינה לבודד כל אדם שחזר ממדינות חו"ל הנגועות בנגיף או בא במגע עם חולה מאומת בקורונה.

כיוון שגם אנשים ללא תסמינים יכולים להדביק את מי ששהה בקרבתם וכיוון שנכון ליום כתיבת שורות אלו (אפריל 2020), עדיין אין חיסון או תרופה לנגיף, חשוב לחטא כל אזור בו שהה אדם אשר נמצא חיובי לקורונה. שכן, חיטוי לקורונה יחסל אפשרות של הדבקה באותו המקום בו שהה חולה הקורונה. שיטת חיטוי הקורונה זהה אצל כל אנשי המקצוע המוסמכים לבצע פעולה זאת וכולם משתמשים באותם החומרים למטרת החיטוי.

נקודות חשובות – חיטוי קורונה והדברה

בדומה לפעולת הדברה, שירות חיטוי לקורונה מתאים למרחבים פתוחים ומקומות סגורים בבתים פרטיים, חללים משותפים, דירות, משרדים, בתי עסק ועוד. טרם אתם מזמינים שירות זה חשוב שתדעו את הדברים הבאים:

  • הסמכה ואישורים – תמיד חשוב לבחור בחברה שמעסיקה צוות הדברה מוסמך ובעל ניסיון בפעולות הדברה ופעולות חיטוי נדרשות. צוות מדביריפ אשר פועל באישורו של משרד התמ"ת.
  • המלצות חשובות – חשוב לוודא שאתם בוחרים בחברה שמבצעת את פעולת חיטוי הקורונה בהתאמה מלאה להמלצותיהם של משרד החקלאות, משרד הבריאות והמשרד האמריקאי להגנת הסביבה.
  • חומרים – תמיד יש לוודא שאנשי החברה משתמשים בחומר אשר אינו רעיל ואינו מסוכן לבני האדם או חיות המחמד שלכם ונקרא סימקסין X על בסיס אמוניום. בנוסף, חשוב לדעת שחומר זה אינו פוגע בשום צורה במשטחים או במבנה עצמו.
  • תוצאה – חיטוי של שטחים אשר נגועים בנגיף קורונה. לא מונע מקרי הדבקה עתידיים.

כעת,, כל שנותר הוא להזמין שירות חיטוי לקורונה וכמובן לא לשכוח להמתין שעתיים מחוץ לאזור החיטוי, וזאת על מנת לאפשר לחומר להתייבש. בשורות טובות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם